FAQ

Aby móc korzystać z dobrodziejstw coachingu, warto dokładnie dowiedzieć się, czym on jest oraz rozwiać wszelkie mity z nim związane. Na tej podstronie znajdziesz najczęściej zadawane pytania dotyczące coachingu, szkoleń i działalności naszej firmy.

Czym jest coaching?

Najprościej zdefiniować coaching posługując się definicją International Coach Federation: „Coaching jest partnerską współpracą z klientami w prowokującym do myślenia i kreatywnym procesie, który inspiruje ich do maksymalizacji swojego osobistego i zawodowego potencjału.” My do tej definicji dodajemy własną: „przekuwanie niemożliwego w możliwe”.

Czy coach jest doradcą?

Coaching często jest mylony z mentoringiem. Coach nie jest doradcą. Celem coacha jest budowanie świadomości, odpowiedzialności i wiary w siebie osoby coachowanej.

Dlaczego warto korzystać z coachingu?

Coaching jest realnym sposobem na osiąganie lepszych rezultatów. Badania pokazują korzystny wpływ coachingu na wyniki osobiste i zawodowe. Najwybitniejsi menadżerowie świata, najznakomitsi sportowcy mają swoich osobistych coachów. Coaching stał się już nie tylko modą, ale wręcz koniecznością w czasach, kiedy trudno nadążyć za zmianą, a ilość zadań i obowiązków jest przytłaczająca.

Dlaczego to właśnie liderzy często korzystają z coachingu?

W stosunku do osób, będących liderami w swoich środowiskach, mamy szczególnie duże wymagania. W celu utrzymania się na stanowiskach i budzenia niezmiennego szacunku, muszą kreować ciekawe wizje, przedstawiać je w atrakcyjny sposób, mieć charyzmę. Tych umiejętności trudno się nauczyć, natomiast łatwo wypracować je podczas coachingu – ćwicząc umysł.

Czym różni się coaching od szkolenia czy doradztwa?

Szkolenie i doradztwo polegają na przekazywaniu treści, rad, informacji, mówieniu klientowi, co powinien robić, coaching natomiast jest wydobywaniem z klienta tkwiącego w nim potencjału.

Dlaczego w coachingu nie doradza się?

Kiedy ludzie są autorami pomysłów, dużo chętniej wprowadzają je w życie. Większość osób niezależnie od tego, jak duży odniosła sukces, ma w sobie dalsze pokłady niewykorzystanego jeszcze potencjału.